Co je chiptuning?

Chiptuning "softwarová úprava" je nejjednodušší způsob, jak dopřát vašemu motoru pořádnou dávku koní navíc. Chiptuning spočívá v úpravě řídící jednotky. Dříve se musela na všech vozidlech demontovat řídící jednotka, ze které se musel odpájet chip, tzv. EPROM paměť, a na místo tohoto napájet nový chip s úpravou. Ani dnes to není tak jednoduché, i když většinu vozidel lze upravit přes OBD zásuvku vozidla. Pořád existují vozidla, která se musí upravovat zásahem do řídící nebo se musí upravit přímo jednotka automatické převodovky.

Samo sebou, Alfa-Omega úpravy je VYTVOŘENÍ nového softwaru, na kterém bude po úpravě vozidlo jezdit. U nových vozidel je třeba upravit stovky sekcí, aby software fungoval správně jako celek. A proto představa, že se úprava provádí kliknutím, navýšit o 20%, je mylná. InsidePower upravuje každé vozidlo, z konkrétně vyčteného softwaru z řídící jednotky, ten se následně pošle na úpravu úpravci softwaru a tento samý software se poté zapíše zpět do řídící jednotky.

Dle novely zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, s platností od 1. 6. 2017, Bude muset každý servis, který zasáhne do technické způsobilosti, informovat písemně své zákazníky, pokud takto neučiní vystavuje se pokutě až 500tis kč.